Učenci prihajajo v šolo peš, s kolesi, s šolskim kombijem ali se pripeljejo s starši.

Pešci naj hodijo po pločnikih ali po skrajnem levem robu vozišča, v nasprotni smeri kot poteka promet.

Kolesarji naj vozijo ob skrajnem desnem robu vozišča in naj uporabljajo zaščitno čelado. Do 18. leta je uporaba čelade obvezna.Več o tem si preberite tukaj. V šoli bodo za učence 5. razredov organizirani kolesarski izpiti. Za učence 6. in 7. razreda je zaradi varnosti priporočljivo nošenje odsevnih brezrokavnikov.

Učenci, ki se vozijo s šolskim kombijem, naj bodo še posebej pozorni pri čakanju na kombi, pri vstopanju nanj in izstopanju ter na primerno vedenje v kombiju.

Prihod v šolo z motornimi kolesi, rolerji in rolkami ni dovoljen.

Šola ima izdelan načrt šolskih poti v digitalni obliki.

Arhivi