Učiteljici Mateja Regovc in Barbara Janežič Bizant sva se sredi počitniškega utripa 13. 7.  preko Erasmus+ za teden dni odpravili v daljno Islandijo, kjer v vseh mogočih in hitro spreminjajočih se vremenskih razmerah loviva novo znanje in izkušnje. Na osnovni šoli Laugalaekjarskoli v Reykjaviku se nas je zbralo 105 učiteljev iz 19 evropskih držav, ki v dopoldanskem času pridno nabiramo znanja iz izbranih področij, v popoldanskem času pa spoznavamo islandsko kulturo, življenje in njihov izobraževalni sistem ter tudi kulturo in izobraževalne sisteme držav, iz katerih izvirajo soudeleženci tečaja.

Najine učne ure v učilnicah se vrtijo okoli metode obrnjenega učenja in projektnega učenja, ki nam jih predstavljata dr. Lilja M. Jonsdottir in Thor Örn Gunnarsson, poleg tega pa vsako uro navržeta še kopico uporabnih spletnih strani, knjig ter digitalnih orodij, s katerimi bomo lahko popestrili pouk tudi našim učencem.

Ob vročinskem valu v Slovenijo pošiljava nekaj islandske svežine – če ne gre drugače, preko fotografij, ki so nastale med najinim bivanjem v Reykjaviku.

Mateja Regovc in Barbara Janežič Bizant